Достапни линкови

logo-print

Израел повторно во Советот на ОН за човекови права


Претставници на Израел по скоро една година денеска повторно се појавија во Советот на ОН за човекови права. Израел ги прекина односите со овој совет по намерата на тоа тело да покрене истрага за еврејските населби на Западниот брег. Израел го обвинува Советот за човекови права дека бил негативно настроен спрема сите израелски акции.
XS
SM
MD
LG