Достапни линкови

logo-print

Сомнително писмо во американската амбасада во Бишкек


Американската амбасада во Бишкек соопшти дека примила писмо во кое имало бел прав, кое веднаш било испратени на тестирање. Меѓутоа, тестот покажал дека белиот прав не бил опасен. Не е познат испраќачот на писмото, а работата на американската амбасада во главниот град на Киргистан не била нарушена.
XS
SM
MD
LG