Достапни линкови

logo-print

Серија бомбашки напади во Ирак


Најмалку 26 лица загинаа во серија бомбашки напади во главниот град на Ирак. Мета на нападите биле пазари во Багдад во населби со претежно шиитско население. Најмалку 70 лица се повредени во осумте експлозии во нападите во главниот град на Ирак. Најмалку 500 лица во земјата загинаа во напади во текот на месецов.
XS
SM
MD
LG