Достапни линкови

logo-print

Истрага за петкратно убиство во САД


Полицијата во југозападната американска сојузна држава Аризона покренаа истрага за смртта на пет лица кои биле застрелани во стамбен објект во градот Феникс. Четири лица биле пронајдени мртви во еден стан во зградата додека осомничениот убиец бил пронајден во друг стан. За сега нема детали за идентитетот на жртвите или причините за убиствата.
XS
SM
MD
LG