Достапни линкови

logo-print

Втор ден гласање на изборите во Чешка


Гласачките места во Чешка втор ден се отворени за гласањето на парламентарните избори во земјата. Чешките власти соопштија дека 40 отсто од 8.4 милиони лица гласале во петокот, на првиот ден од изборите. Предвремените избори се организираат по колапсот на владата во јуни поради непопуларните мерки за штедење и корупциски скандал.
XS
SM
MD
LG