Достапни линкови

logo-print

Убиени 14 ирански граничари


Иранската официјална новинска агенција јави дека 14 граничари биле убиени во судири со вооружени напаѓачи во близина на границата со Пакистан. Петмина биле повредени во инцидентот кој се случил доцна вчеравечер во регионот Сараван. Истрагата треба да утврди дали напаѓачите биле припадници на група шверцери или противници на власта во Исламската република.
XS
SM
MD
LG