Достапни линкови

logo-print

Интернет страната на НСА повторно во употреба


Интернет страницата на американската Национална служба за безбедност (НСА) повторно е пуштена во употреба откако беше привремено исклучена неколку часа. Од Агенцијата демантираат дека вебсајтот бил мета на хакерски напади. Доменот nsa.gov бил паднат поради грешка при рутинско надградување на интернет страната.
XS
SM
MD
LG