Достапни линкови

logo-print

Барање за паузирање на казните за Иран


Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама побара од пратениците да се воздржат од одредување нови санкции за Иран. Стејт Департментот се надева дека со паузирање на санкциите ќе се создаде можност за засилување на меѓународните разговори за нуклеарната програма на Исламската република. Следните разговори за иранската нуклеарна програма се закажани во Женева од 7 до 8 ноември.
XS
SM
MD
LG