Достапни линкови

logo-print

Нови детали за самоубиствениот напад во Волгоград


Наида Асијалова

Наида Асијалова

Руските истражни органи соопштија дека жената која во понеделникот детонирала експлозив во автобус во Волгоград најверојатно имала намера да изврши самоубиствен напад во трговскиот центар Акварел во градот. Наида Асијалова пред да го активира експлозивот во автобусот кога загинаа 6 луѓе, а над 50 беа ранети, била во трговскиот центар, но брзо го напуштила откако видела дека во него немало многу луѓе. Според истрагата, таа по се изгледа дејствувала сама.
XS
SM
MD
LG