Достапни линкови

logo-print

Италија во потрага по бегалци на Медитеранот


Италијански воени бродови пресретнале стотици мигранти во нивниот обид да го минат Средоземното море. Во неколку одвоени акции биле собрани над 700 мигранти како дел од напорите да се спречат трагедии како во почетокот на месецов кога кај островот Лампедуза загинаа се удавија 350 луѓе.
XS
SM
MD
LG