Достапни линкови

logo-print

Путин на самитот на ЗНД во Минск


Рускиот претседател Владимир Путин учествува на денешниот самит на Заедницата на независни држави во белорускиот главен град Минск. Пред тоа Путин учествуваше на состанокот на Врховниот евроазиски економски совет чија интенција е обединување на постсоветските држави во заеднички економски простор. Тој исто така имаше одвоени средби со претседателите на Белорусија и на Украина Алексaндар Лукашенко и Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG