Достапни линкови

logo-print

Самитот на шефовите на држави од ЗНД во Минск


Претседателите на Казахстан, Белорусија и Русија, Нурсултан Назарбајев, Александар Лукашенко и Владимир Путин во Минск.

Претседателите на Казахстан, Белорусија и Русија, Нурсултан Назарбајев, Александар Лукашенко и Владимир Путин во Минск.

Рускиот претседател Владимир Путин денеска треба да учествува на самитот на шефовите на држави од Заедницата на независни држави во главниот град на Белорусија, Минск. Се очекува тој да оствари билатерални средби со претседателите на Белорусија и на Украина, Александар Лукашенко и Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG