Достапни линкови

Трет убиен новинар во Мосул овој месец


Мосул.

Мосул.

Непознати напаѓачи вчера убија новинар пред неговиот дом во градот Мосул во северниот дел на Ирак. Снимателот на телевизијата Ал-Мосулија, Башар Абделкадер Најм, е третиот новинар убиен во Мосул овој месец. Во други напади во Ирак вчера беа убиени шест луѓе.
XS
SM
MD
LG