Достапни линкови

logo-print

Молотов коктел врз џамија во Волгоград


Во рускиот град Волгоград изутрината бил фрлен молотов коктел врз една џамија, но никој не бил повреден. Во Волгоград во понеделникот исламистичка милитантка од Дагестан изврши самоубиствен бомбашки напад во автобус, при што загинаа 6 лица.
XS
SM
MD
LG