Достапни линкови

logo-print

Полицијата го спречи новинарскиот протест


Новинарите кои сакаа мирно го изразат незадоволство поради казната затвор на новинарот Кежаровски беа спречени да дојдат до Музејот на македонската борба. Имено, кордон полицајци ги спречи да пристапат на закажаното место за да одржат мирен протест, по што новинарите се обидоа да го пробијат кордонот.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG