Достапни линкови

logo-print

НАТО за безбедносната транзиција во Авганистан


Министрите за одбрана на НАТО ќе разговараат во Брисел за финалната фаза од безбедносната транзиција во Авганистан со министерот за одбрана од оваа земја Бисмилах Мохамади.
Генералниот Секретар на НАТО Андерс фог Расмунсен вчера изрази надеж дека НАТО и Вашингтон ќе постигнат договор со Кабул за распоредување на трупите и по 2014 што е предуслов за тренинг мисијата.
XS
SM
MD
LG