Достапни линкови

logo-print

Одбележување на Денот на македонската револуционерна борба


Во Македонија денеска се одбележува Денот на македонската револуционерна борба. Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски ќе се обрати на свечената академија по повод празникот, а делегација на Собранието ќе положи цвеќе на Споменикот на основачите на ВМРО во паркот „Жена борец“. Во Собранието ќе биде доделена и државната награда „23 Октомври“.
XS
SM
MD
LG