Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот премиер Шариф на средба со Обама


Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф

Пакистанскиот премиер Наваз Шариф денеска ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Белата куќа. На средбата ќе стане збор за билатералните односи меѓу двете земји, а се очекува да се разговара и за американските напади со беспилотни летала, ситуацијата во Авганистан и трговските врски.
Обама најверојатно ќе изврши притисок врз Шариф да преземе поголеми мерки во борбата со милитантите кои ги напаѓаат американските и НАТО силите покрај границата на земјата.
XS
SM
MD
LG