Достапни линкови

logo-print

Интерпол нема податоци за мистериозното девојче во Грција


Интерпол денеска соопшти дека нема досие за девојчето кое било најдено во еден камп на Роми во Грција во минатата недела. Во базата за податоци на Интерпол имало 38 девојчиња под 6 години, но ниту едно не одговарало на описот на рускосото девојче со зелени очи познато како Марија. Вчера грчката полиција обвини брачна двојка Роми од грчкиот град Фарсала за киднапирање на девојчето. Тие се соочуваат со казна затвор од 20 години. Двојката била уапсена откако ДНА тестовите покажале дека ние не се родители на девојчето. Тие изјавија дека им го дала биолошката мајка, бидејќи не можела да ја чува својата ќерка.
XS
SM
MD
LG