Достапни линкови

logo-print

Двајца загинати во пукање во училиште во Невада


Средношколец од западната американска држава Невада отворил оган во училиште, при што убил еден наставник и ранил двајца ученици. Потоа напаѓачот се самоубил. Според официјални лица, полицијата не употребила оружје за време на инцидентот.
Убиениот во нападот е 45-годишниот наставник по математика, Мајкл Лендсбери. Според полицијата, тој бил убиен кога се обидел да ги заштити учениците во Спаркс Мидл Скул.
Во градот Спаркс во Невада има околу 90 илјади жители.
XS
SM
MD
LG