Достапни линкови

logo-print

Извлечени двојките за баражот за пласман на СП во фудбал


Денеска во Цирих беа извлечени двојките за бараж натпреварите, во рамките на европските квалификации за наредното светско првенство, што ќе се игра догодина во Бразил. Двојките се:

Португалија – Шведска,
Украина – Франција,
Грција – Романија и
Исланд – Хрватска.

Првите натпревари се играат на 15-ти ноември, а реваншите на 19-ти ноември.
XS
SM
MD
LG