Достапни линкови

logo-print

Експлозија во автобус во Волгоград


Во експлозија во патнички автобус во рускиот град Волгоград, загинале најмалку 6 лица, а 20-тина биле повредени. Регионалната канцеларија на руското министерство за итни ситуации соопшти дека експлозив бил поставен во автобусот во кој во моментот на инцидентот имало 40 патници.
XS
SM
MD
LG