Достапни линкови

logo-print

Констатирана оставката на Кондарко


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска пред почетокот на работата по точките од 74. седница, ја констатира оставката на претседателот на ДИК, Борис Кондарко.
Кондарко во петокот до Собранието достави барање за предвремен престанок на неговата функција од лични причини. Кондарко беше член и претседател на ДИК на предлог на опозициската СДСМ.
XS
SM
MD
LG