Достапни линкови

Кежаровски осуден на 4 ипол години затвор


Новинарите протестираа против продолжувањето на притворот на новинарот Томислав Кежаровски, јули 2013.

Новинарите протестираа против продолжувањето на притворот на новинарот Томислав Кежаровски, јули 2013.

Новинарот Томислав Кежаровски, обвинет во случајот Ликвидација е осуден на казна затвор од четири ипол години, одлучи денеска основниот суд Скопје 1. Останатите обвинети меѓу кои имаше судии, адвокати и обвинители добија казна затвор од 1 до 5 години. Судскиот процес за овој случај траеше два месеца. Тие беа обвинети за примање поткуп, злоупотреба на службена положба, неовластено оддавање информации и податоци за заштитен сведок.
XS
SM
MD
LG