Достапни линкови

logo-print

Повеќе од 30 лица починаа од домашна ракија во Индија


Најмалку 37 лица починаа од труење со алкохол од домашно производство во северната индиска сојузна држава Утар Прадеш. Жртвите се жители на неколку села од округот Азамгарх.
Во многу продавници во Индија може да се набави алкохол од домашно производство со сомнителен квалитет. Лани во декември во индиската држава Западен Бенгал од труење со алкохол починаа над 100 лица.
XS
SM
MD
LG