Достапни линкови

logo-print

Русија изненадена од одлуката на Саудиска Арабија


Руското министерство за надворешни работи изрази чудење од одлуката на Саудијска Арабаија да го одбие ротирачкото место во Советот за безбедност на Обединетите Нации. Во реакцијата се вели дека образложението е збунувачко. Саудиска Арабија го одби местото, оценувајки дека Советот за безбедност е неефикасен во запирањето на конфликтите и војните и оти има двојни стандарди.
XS
SM
MD
LG