Достапни линкови

logo-print

Сараево во сеќавање на Белмина Ибришевиќ


Граѓаните на Сарево во црно го прекрија камениот надгробен споменик пред Парламентот на БиХ во знак на сеќавање на девојчето Белмина Ибришевиќ која почина вчера.
Таа е едно од оние 1600 бебиња во Босна кои немаа матични броеви поради што не можеше да биде префрлена на лечење во странство.
XS
SM
MD
LG