Достапни линкови

logo-print

Ќерката на Џон Кенеди, амбасадорка во Јапонија


Керолајн Кенеди

Керолајн Кенеди

Американскиот Сенат го потврди наименувањето на ќерката на убиениот претседател Џон Кенеди за амбасадорка во Јапонија. Керолајн Кенеди која учествуваше во кампањата за повторниот избор на претседателот Барак Обама доби едногласна поддршка во Сенатот. Јапонија е четврти најголем американски трговски партнер и во таа земја е стационирана Седмата флота со 50 илјади војници.
XS
SM
MD
LG