Достапни линкови

logo-print

Поплави во Тирана


архива

архива

Околу седум илјади домови се поплавени по поројните дождови што ја зафатија Тирана, јавуваат албанските медиуми. Според податоците на властите, 28 илјади лица имаат потреба од итна помош, а делови од армијата се мобилизирани за помош на жителите од загрозените региони.
XS
SM
MD
LG