Достапни линкови

logo-print

Бугарија ќе постави ограда на границата со Турција


Бугарските власти соопштија дека планираат да постават ограда на границата со Турција, со цел да се ограничи бројот на илегални сириски имигранти кои влегуваат во земјата. Бугарскиот заменик-министер за внатрешни работи Васил Маринов изјави дека е во план изградба на 30 километри долг и три метри висок ѕид во планинскиот регион Елхово.
XS
SM
MD
LG