Достапни линкови

logo-print

САД задоволни од разговорите за нуклеарната програма на Иран


Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни

Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни

Портпаролот на Белата куќа Џеј Карни изјави дека презентацијата на Иран за време на нуклеарните разговори во Женава била корисна. Според него, иранските предлози покажале ново ниво на сериозност и содржина. Но, тој порача и дека намало пробив во разговорите и дека Вашингтон се уште го повикува Техеран да докаже дека нуклеарната програна на Иран е мирољубива.
XS
SM
MD
LG