Достапни линкови

Малики на средба со Обама во ноември


Ирачкиот премиер Нури ал Малики

Ирачкиот премиер Нури ал Малики

Ирачкиот премиер Нури ал Малики ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Вашингтон на 1 ноември. Според соопштението, фокусот на разговорите ќе биде на долгогодишното партнерство меѓу Ирак и САД. Во него е наведено и дека Обама со нетрпение очекува да разговара со Малики за начинот на кој може да се подобри соработката со Ирак, како и да се координира за регионални прашања.
XS
SM
MD
LG