Достапни линкови

logo-print

Холандски дипломат претепан во Москва


Висок холандски дипломат бил претепан во својот дом во Москва, но тој не бил потешко повреден. Две лица дошле во неговиот дом, претставувајки се како електричари и откако го претепале, на огледалото му напишале ЛГБТ, што е кратенка за геј популацијата. Холандското министертво за надворешни работи, во Хаг, го повикало рускиот амбасадор да даде објаснување за инцидентот. До ова доаѓа на неколку дена откако Русија бараше извинување од Холандија за наводното претепување на руски дипломат од страна на холандската полиција.
XS
SM
MD
LG