Достапни линкови

logo-print

На аеродромот во Лос Анџелес експлозија на шише со сув мраз


Пластично шише со сув мраз била причината на експлозијата која денеска предизвика одложување на четири летови од аеродромот во Лос Анџелес. Станува збор за хемиска реакција која се случила во купатило за вработени на Терминалот 2. Во експлозијата немало повредени, но властите го затвориле терминалот за да истражат како тоа било внесено во забранетиот дел на аеродромот.
XS
SM
MD
LG