Достапни линкови

logo-print

Експлозија во северниот дел на Митровица


Во силната експлозија која во текот на изминатата ноќ се случила во северниот дел на Митровица немало повредени, но била направена голема материјална штета. Српските медиуми јавуваат дека бомбата експлодирала во стан на еден работник на Управата за приходи. Засега не се познати мотивите, а полицијата го истражува случајот.
XS
SM
MD
LG