Достапни линкови

logo-print

Запалено државното знаме пред зградата на ХЕЦ Маврово во Гостивар


Непознат сторител го запалил знамето на Република Македонија кое било истакнато на јарбол пред зградата на дирекцијата на ХЕЦ Маврово, јавува МИА
Случајот го потврдуваат и од СВР Тетово, чии екипи извршиле увид утрово, веднаш по пријавувањето. Според првичните сознанија, знамето најверојатно било запалено ноќеска, а прв го забележал вработен во чуварската служба, кога утрово доаѓал на работа.
На трите јарболи покрај државното, биле истакнати и албанското и знамето на компанијата, кои не биле оштетени.
Подигнати се траги за вештачање и спроведени се активности за откривање на сторителот
XS
SM
MD
LG