Достапни линкови

logo-print

Сноуден се сретнал со татко му во Москва


Лон Сноуден

Лон Сноуден

Поранешниот соработник на американските разузнавачки служби Едвард Сноуден се сретнал со неговиот татко на непозната локација во Москва. Лон Сноуден вчера пристигнал за да го посети неговиот син кој од Русија доби едногодишен привремен азил откако обелодени информации за американските разузнавачки напори во Соединетите држави и во други земји. Официјален Вашингтон бара ексрадиција на Сноуден.
XS
SM
MD
LG