Достапни линкови

logo-print

Џон Кери во ненајавена посета на Авганистан


Американскиот државен секретар Џон Кери пристигна во ненадејна посета на Авганистан со цел да ги потикне преговорите со претседателот Хамид Карзаи за билатералниот пакт за безбедност.
Овој договор треба да се постигне до 31 Октомври со цел да се определи присуството на американските сили по 2014 година.
XS
SM
MD
LG