Достапни линкови

logo-print

Загинаа пет лица во тешка сообраќајка во Скопје


илустрација

илустрација

Пет лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случила околу три часот на „Јужен булевар“ во близина на „Рампа" во Скопје, јави МИА повикувајќи се на Министерството за внатрешни работи. Според полицијата, патничкото моторно возило „БМВ" со кое се превезувале петте лица, со иницијали, А.С., Б.С., Г.Ѓ., Ж.К. и Ф.Б., сите на возраст од 27 и 28 години изгубило контрола и излетало од патот. Возилото удрило во подрумските простории на објектот на Пазарната инспекција, при што од ударот сите лица починале на лице место. Полицијата врши увид на местото на несреќата.
XS
SM
MD
LG