Достапни линкови

logo-print

Продолжен рокот за аплицирање за земјоделски субвенции


Владата одлучи рокот за поднесување апликации за добивање земјоделски субвенции да биде продолжен до 20 октомври годинава.
Ова денеска го изјави владиниот портпарол Александар Ѓорѓиев кој истакна дека во овој рок сите земјоделци ќе можат да ги поднесат своите апликации, да поднесат документација врз основа на која, како што рече, ќе добијат средства кои оправдано ги заслужиле со својот вложен труд.

Тој апелираше земјоделците да го сторат тоа што побрзо, бидејќи рокот нема да биде повторно продолжуван.
XS
SM
MD
LG