Достапни линкови

logo-print

Малала Јоусафзаи ја доби наградата Сахаров


Малала Јоусафзаи, 16 годишен активист за едукавија на девојчињата која беше цел на напад на талибанците ја доби наградата Сахаров за 2013 година што ја доделува Европскиот Парламент.
Малала е еден од кандидатите и за Нобеловата награда за мир.
XS
SM
MD
LG