Достапни линкови

logo-print

Киднапиран либискиот премиер Али Зеидан


Либискиот премиер Али Зеидан

Либискиот премиер Али Зеидан

Либиската влада соопшти дека премиерот Али Зеидан бил киднапиран од вооружена група и бил однесен на непозната локација. Според соопштението, Зеидан бил киднапиран рано утрината поради се уште непознати причини од група на мажи кои се верува дека се поранешни бунтовници.
Ројтерс ги цитираше либиските медиуми кои јавија дека Зеидан бил киднапиран од хотел во главниот град Триполи.
XS
SM
MD
LG