Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени десетина талибанци


Во серија акции во Авганистан, полициските сили поддржани од војската убиле десетина талибански бунтовници. Министерството за внатрешни работи соопшти дека меѓу владините сили немало жртви. Талибанските милитанти досега не се огласија во врска со овие полицски акции.
XS
SM
MD
LG