Достапни линкови

logo-print

ЦИА враќа дел од персоналот на работа


директорот на ЦИА Џон Бренан

директорот на ЦИА Џон Бренан

Американската Централно разузнавчка агенција ЦИА соопшти дека повикала да се вратат на работа дел од вработените кои поради делумното затворање на владата биле пуштени на принден одмор. Во соопштението на директорот на ЦИА Џон Бренан се наведува дека тие се неопходни за спроведување на мисиите важни за американската национална безбедност. Во соопштението не се прецизира за колку работници станува збор.
XS
SM
MD
LG