Достапни линкови

logo-print

Обама загрижен за меѓународниот кредибилитет на САД


Американскиот претседател Барак Обама рече дека затворањето на американската влада поради тоа што Конгресот не успеа да се согласи за буџетот, го нарушува кредибилитетот на Америка низ целиот свет. Претходно тој разговарал со спикерот на Претставничкиот дом, републиканецот Џон Бенер за можни решенија на кризата.
XS
SM
MD
LG