Достапни линкови

logo-print

Втор тим инспектори во Сирија


Организацијата за забрана на хемиското оружје денеска испрати втор тим експерти во Сирија за проширување на мисијата за уништување на сирискиот хемиски арсенал. Тие треба да и се приклучат на првата група која деновиве почна со елиминирањето на боевите отрови. Се проценува дека Сирија поседува илјада тони хемиско оружје.
XS
SM
MD
LG