Достапни линкови

logo-print

Либија не била информирана за апсењето на Ал Либи во Триполи


Либијската влада ја повикала американската амбасадорка Дебора Џонс за да даде објаснување во врска со акцијата во Триполи на американските специјалци за апсење на оперативецот на Ал Каеда Ал Либи. Триполи тврди дека не бил информиран за акцијата во саботата кога Ал Либи беше уапсен сред бел ден.
XS
SM
MD
LG