Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени четворица американски војници


Четворица американски војници се убиени во јужен Авганистан, соопшти воен претставник. Војниците се убиени при експлозија на импровизирана експлозивна направа. Во соопштението од НАТО се наведува дека војниците загинале денеска за време на партнерска операција во јужниот дел на Авганистан, но други детали не се соопштуваат.
XS
SM
MD
LG