Достапни линкови

logo-print

Монтенегро ерлајнс отпушта странски работници


Управата на црногорскиот национален авиопревозник соопшти дека од работа ќе бидат отпуштени сите странски државјани како мерка за намалување на трошоците на компанијата.

„Мора да ги намалиме трошоците бидејќи само за станови и останати трошоци на странски работници годишно досега се издвојувале по околу 400.000 вера“, изјави претседателката на Одборот на директори на црногорскиот авиопревозник Монтенегро ерлајнс, Далиборка Пејовиќ.

Според неа, од компанијата се отпуштени работници од Србија кои покрај останатите биле задолжени за авиомеханика, електронски системи.
XS
SM
MD
LG