Достапни линкови

logo-print

Обвинети 13 членови на групата Анонимус


Суд во Соединетите држави покрена обвиненија против 13 членови на пиратската група Анонимус поради наводен сајбер напади врз компјутери и веб страници на компании и институции во светот. Членовите на групата кои се наоѓаат во Соединетите држави сметаат дека сите информации треба да им бидат слободно достапни на сите, без оглед на авторските права или националната безбедност.
XS
SM
MD
LG